Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.07.2019, 12:40

OĽaNO kritizuje Danka. Žiada ho, aby zastavil stavbu obrovského stožiara

Danko chcel stožiar vyšší ako v Budapešti, vyslúžil si kritiku.

Šéf SNS Andrej Danko
Zdroj: TASR/M: Baumann

Opozičného hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti kritizuje šéfa SNS a parlamentu za nápad vybudovať pred budovou Národnej rady tridsať metrový stožiar na vlajku.

Poslanec Ján Budaj nazýva Dankov krok výtržnosťou. "Som šokovaný a rozhorčený najnovšou výtržnosťou predsedu NR SR," píše Budaj v stanovisku. Poslanec pripomína, že plánovaná výška stožiara predstavuje desať poschodí, čo by "vytvorilo zásah aj do obrazu Hradu."

Budaj kritizuje aj celý proces výstavby stožiara. "Pokiaľ je mi známe, plán pána A. Danka na 30-metrový novotvar, ktorý by výškou atakoval aj dominantu mesta, neposúdili odborníci, hoci má zásadne zmeniť charakter verejného priestoru pred NR SR. Verejnosti nie sú známe mená architektov, ktorí navrhli túto urbanistickú zmenu, ani finančné náklady na stožiar," dodáva.

Danka preto žiada, aby výstavbu tridsať metrového stožiara zastavil. 

Na to, že pred budovou Národnej rady má vyrásť extrémne vysoký stožiar, upozornil včera denník SME. Ten zároveň informuje, že za iniciatívou má byť práve Danko, ktorého motívom je mať väčší stožiar ako je v Budapešti. 

„Toto bola požiadavka pána predsedu Andreja Danka, mať stožiar vyšší, ako je v Budapešti," vysvetľoval pre SME hovorca parlamentu Tomáš Kostelník. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.