Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.07.2019, 15:18

Študentov si vyberáme, šancu však nemajú dostať len jednotkári, hovorí prorektor Univerzity Komenského

Prorektor pre vonkajšie vzťahy priznal, že v dnešnej dobre sa už ani univerzita nevie zaobísť bez sociálnych sietí.

Univerzita Komenského oslávila sto rokov. Najväčšia univerzita teraz stojí pred výzvou, ako ostať modernou inštitúciou, ktorá bude rozumieť svojim študentom.

„Univerzita vznikala v roku vzniku Československa a to, čo bolo veľmi dôležité, bolo vybudovať nové inštitúcie, ktoré by sa odstrihli od tradície Rakúsko-Uhorska. Práve vznik Univerzity Komenského znamenal prelomový moment, odkedy sa u nás začalo vzdelávať v slovenskom jazyku,“ približuje v rozhovore pre HNtelevíziu historické momenty, keď škola vznikala, prorektor pre vonkajšie vzťahy Radomír Masaryk.

V tom čase s tým neboli stotožnení ani študenti. Pôvodný názov - Slovenská národná univerzita - vystriedalo meno, ktoré nesie po Jánovi Amosovi Komenskom. Dôvodom je odkaz a prihlásenie sa k inteligencii z Česka.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.