Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.07.2019, 00:00

Nepodmienečný trest pre chuligánov je rarita

Bitkárom z Ventúrskej ulice súdy odklepli pol roka väzenia. Na podobne tvrdý trest pre „chuligánstvo“ si nepamätá ani vedenie bratislavského Slovanu.

Nepodmienečný trest pre chuligánov je rarita
Zdroj: TASR/P. Neubauer

Súdy v superrýchlom konaní poslali po hromadnej bitke medzi futbalovými chuligánmi v centre Bratislavy „za mreže“ štyroch Holanďanov a troch Poliakov. Tí si odsedia za výtržníctvo šesť mesiacov nepodmienečne v ústave na výkon trestu odňatia slobody s minimálnym stupňom stráženia a na dobu troch rokov ich čaká vyhostenie zo Slovenska. HN zaujímalo či je podobný trest pre športových výtržníkov bežný, a taktiež akým spôsobom riešia problémy s chuligánmi za slovenskými hranicami.


Na slobode aj skôr
Chuligáni mohli za prečin výtržníctva dostať až tri roky odňatia slobody. Nakoniec si „odsedia“ pol roka nepodmienečne. Odsúdení majú nárok v polovici odpykaného trestu podať žiadosť o podmienečné prepustenie. Keďže advokáti podávajú žiadosť s predstihom, zahraničným výtržníkom by mohli opustiť väzenie už po 2,5 mesiacoch.


Či boli niekedy na Slovensku odsúdení chuligáni podobne tvrdým trestom, nie je jasné. Ministerstvo spravodlivo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.