Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.07.2019, 00:00

Slovensko vysychá

Dôsledkom klimatickej zmeny narastá teplota vzduchu. Suchá sú v posledných rokoch extrémnejšie a dlhšie.

Slovensko vysychá
Zdroj: Reuters

Prichádza postupne, pomaly, plazivo. Bolo tu v 40., 80. aj 90. rokoch 20. storočia. A potom v rokoch 2003, 2011, 2012 aj 2015. Slovensko trápilo veľké sucho v minulosti a trápi ho aj dnes. S rôznou intenzitou a na rôzne veľkých častiach územia krajiny. Meteorológovia a klimatológovia však vedia z historických dát o suchu vyčítať nasledujúce: v posledných rokoch sú suchá extrémnejšie a dlhšie. A lepšie to už nebude. Dôsledkom klimatickej zmeny je na Slovensku aj vyššia teplota vzduchu. Potrebujeme viac vody, pretože sa jej aj viac odparuje.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.