Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.07.2019, 00:00

Slovensko trápi sucho. Začína sa boj o pitnú vodu

Boj o pitnú vodu prebieha už aj u nás. Efektívne riešenie v praxi zatiaľ chýba.

Slovensko trápi sucho. Začína sa boj o pitnú vodu
Zdroj: Reuters

Slovensko je hneď po Rakúsku druhým štátom s najväčšou zásobou pitnej vody na svete. Napriek tomu však našu krajinu trápi sucho. Vyprázdňuje studne, znižuje úrodu poľnohospodárom, zastavuje vodné elektrárne. Problémy s dostatkom pitnej vody spôsobené vyššími teplotami a suchom sa prehlbujú, potvrdila hovorkyňa Bratislavskej vodárenskej spoločnosti Alexandra Maszayová. A situácii nepomáha ani občasná búrka či mierne ochladenie. Nárazové zrážky totiž nestíhajú vsakovať do podložia a v zimných mesiacoch je málo snehu, takže vodárenské zdroje sa dopĺňať nestíhajú.


Teplo. A sucho
Podľa analýz Slovenského hydrometeorologického ústavu bol minulý rok najteplejší od začiatku 20. storočia. To so sebou následne prináša aj s

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.