Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.07.2019, 00:00

Slovensko pomáha k tomu, aby nás priblížilo k OSN

HN uverejňujú sériu interview z nedávnej bezpečnostnej konferencie Globsec v Bratislave. Generálny tajomník Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe Thomas Greminger pre HN porozprával o tohtoročnom slovenskom predsedníctve v organizácii aj o tom, čím je špecifické.

Slovensko pomáha k tomu, aby nás priblížilo k OSN
Zdroj: TASR

Ako hodnotíte tohtoročné predsedníctvo Slovenska na čele OBSE a spoluprácu so slovenským ministrom zahraničných vecí Miroslavom Lajčákom, ktorý teraz stojí na čele organizácie?
Spolupráca s ministrom Lajčákom je skutočne excelentná. Je pre nás privilégium mať na tejto vedúcej stoličke človeka, ktorý je svojej práci a našej organizácii taký oddaný a pripravený jej venovať veľa času. Čo oceňujem, je, že si určil za prioritu navštíviť kľúčové mestá a regióny organizácie. Navyše, Ukrajinu navštívil v tejto funkcii už dvakrát, naposledy v polovici júna. Je predsedom, ktorého je nám cťou mať na tomto poste, predstavuje obrovský prínos pre organizáciu. Na pracovnej úrovni máme skvelú spoluprácu so slovenskou delegáciou vo Viedni a s pracovnou skupinou v Bratislave. Všetko prebieha hladko, čo je veľmi dobré, keďže v súčasnosti čelíme viacerým zmenám. Pôsobíme vo veľmi polarizovanom politickom prostredí. Toto všetko ovplyvňuje nielen oblasti, ktoré sa dotýkajú širšieho okruhu ľudí, ale aj našej inštitúcie samotnej. Zasahuje to aj program konferencií, tvorbu rozpočtu, rozdeľovanie príspevkov... Sú to tiež otázky týkajú

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.