Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.07.2019, 00:00

Stretom chuligánov sa predchádza len ťažko

Centrum Bratislavy sa premenilo na bojový front. Ľudia sa pýtajú, či sa dalo smršti medzi futbalovými fanúšikmi predísť.

Stretom chuligánov sa predchádza len ťažko
Zdroj: POLÍCIA SR

Čašníčka jedného z podnikov na Ventúrskej ulici sleduje cez výklad baru muža so stoličkou v ruke. Ten sa napriahne a kus nábytku dopadne na dlažbu. Ďalší chlap švihne rukou, ulicu zaleje v stredu krátko po deviatej večer žiara svetlice a ozve sa dunenie. „Toto som nečakala,“ povie dievča. Vyhrotenú situáciu na ulici až groteskne dokresľuje letný hit hrajúci z reproduktorov podniku. Vzduchom nad masou ľudí preletí stolička, kreslo či stolík. Zatiaľ čo v stredu večer bratislavské Tehelné pole ožilo zápasom Slovana proti čiernohorskému tímu, na vojnovú zónu sa paradoxne premenilo bratislavské Staré Mesto. Z vyčíňania poľských a bulharských futbalových fanúšikov sa jedna z hlavných turistických tepien hlavného mesta, no najmä prevádzkari reštaurácií a podnikov spamätávajú doteraz. Keďže v poslednom čase nejde o ojedinelý incident v centre mesta, otvára sa opäť otázka, do akej miery sa dalo konfli

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.