Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.07.2019, 10:11

Železničnú dopravu za Šaľou obnovili. Zatiaľ po jednej koľaji

Náhradná autobusová doprava v úseku Tvrdošovce - Šaľa bola zrušená.

Železničnú dopravu za Šaľou obnovili. Zatiaľ po jednej koľaji
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Železničná doprava medzi Šaľou a Tvrdošovcami bola v stredu 10. júla od 22.24 h obnovená po jednej koľaji cez stanicu Trnovec nad Váhom. Od štvrtka premávajú medzinárodné vlaky EC/EN podľa riadneho cestovného poriadku a náhradná autobusová doprava v úseku Tvrdošovce – Šaľa bola zrušená, informoval hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko Tomáš Kováč.

​Doprava na trati medzi Šaľou a Tvrdošovcami bola prerušená od 9. júla. Dôvodom bolo vykoľajenie štyroch vozňov súpravy nákladného vlaku v stanici Trnovec nad Váhom. Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) začali bezprostredne po nehode pracovať na odstránení následkov a opätovnom sprejazdnení úseku.

Podľa hovorcu ŽSR Michala Lukáča sprejazdnenie druhej traťovej koľaje nie je vzhľadom na náročnosť prác do konca tohto týždňa reálne. "Pri odstraňovaní následkov nehody na nej je takisto potrebná súčinnosť dopravcu, ktorého vlak sa vykoľajil," uviedol Lukáč.

Nákladný vlak patriaci súkromnému prepravcovi sa vykoľajil v utorok 9. júla krátko po 6.30 h. Pri nehode sa nikto nezranil, nehoda však spôsobila značné materiálne škody.

„Došlo k polámaniu koľají, poškodeniu troch nákladných vozňov, zničeniu prevážaného tovaru a zastaveniu dopravy. Škody budú vyčíslené postupne," informovala polícia. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.