Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.07.2019, 22:24 Aktualizované dňa 11.07.2019 o 14:57

Následky hromadnej bitky v centre Bratislavy: Polícia zadržala desiatky cudzincov

  • Bratislavský primátor Matúš Vallo označil výtržnosti za hrubý prejav neúcty voči mestu.
  • Po bitke poľských, bulharských a holandských futbalových fanúšikov polícia zadržala a zaistila 107 ľudí.

Na Ventúrskej ulici v bratislavskom Starom Meste sa v stredu večer odohrala hromadná bitka. Pri bitke poľských, bulharských a holandských futbalových fanúšikov zasahovalo viac ako 100 policajtov.

Policajný prezident Milan Lučanský na sociálnej sieti informoval, že polícia po bitke zadržala a zaistila 107 ľudí. 

Bratislavská krajská prokuratúra zatiaľ neeviduje žiadne obvinenia v prípade hromadnej bitky zahraničných futbalových fanúšikov v Bratislave. Polícia pôvodne informovala o obvinení 56 osôb, neskôr informáciu korigovala na zadržaných z výtržníctva.

​Bulharskí fanúšikovia na Slovensko prišli na štvrtkový futbalový zápas svojho tímu Levski Sofia v Ružomberku. Poľskí a holandskí fanúšikovia zas chceli podľa polície narušiť stredajší zápas Slovana proti tímu z Čiernej Hory.

"Časť ulice je zdemolovaná, miesto je opáskované, sú tu policajní ťažkoodenci aj so psami," priblížil po bitke pre TASR Bratislavčan, ktorý bol priamo na mieste. "Viacero ľudí je zranených," doplnil svedok udalosti.

​​"Aj napriek tomu, že polícia bola pripravená na možnosť narušenia verejného poriadku medzi fanúšikmi Slovana Bratislava a fanúšikmi poľských mužstiev, došlo na Ventúrskej ulici k náhodnému stretu medzi poľskými a bulharskými fanúšikmi, ktorý v momente prerástol do narušenia verejného poriadku," priblížila bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Polícia chce postupovať nekompromisne

​Podľa Mihálikovej mala polícia informácie, že na futbalovom zápase medzi mužstvami ŠK Slovan a FC Sutjeska Nikšić sa zúčastnia aj rizikoví fanúšikovia poľských mužstiev a Ajaxu Amsterdam.

Zvýšené bezpečnostné opatrenia preto prijala aj v širšom okolí futbalového štadióna a v centre mesta.

Hromadná bitka prepukla krátko po 21.00 na Ventúrskej ulici a na mieste zasahovali policajti, záchranári aj hasiči.

"Policajti v súčasnosti okolnosti celej udalosti dokumentujú a vykonávajú všetky potrebné úkony s cieľom zákonne a nekompromisne postupovať voči narušiteľom verejného poriadku," doplnila hovorkyňa.

Polícia na svojej facebookovej stránke informuje, že aktéri včerajšej bitky sa schovávali v miestnych baroch. Vo videu HNtelevízie si môžete pozrieť, ako vyzeralo centrum Bratislavy vo štvrtok ráno.  

Vallo nechce špekulovať

Bratislavský primátor Matúš Vallo označil výtržnosti za hrubý prejav neúcty voči mestu.

"Nikdy nepochopím ľudí, ktorí spájajú šport, zábavu alebo relax s násilím a ničením všetkého, čo im príde do cesty. Nikdy. Nechcem špekulovať, či niekto podcenil situáciu alebo ako sa takto mohla vymknúť kontrole. Ja nateraz vyjadrujem hlavne ľútosť nad zničeným majetkom a dúfam, že neprišlo k ujme na zdraví nevinných ľudí, ktorí si nič netušiac prišli užiť do mesta príjemný letný večer," reagoval Vallo.

Mesto teraz situáciu preveruje priamo na mieste. "V spolupráci so Starým Mestom tiež zabezpečujeme upratovanie, monitorovanie škôd a odstránenie následkov tejto bitky," doplnil Vallo.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.