Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.07.2019, 11:37 Aktualizované dňa 10.07.2019 o 13:16

Kto sa ešte pridá k opozičnej dohode? Pozrite si odpovede Sulíka, Kollára, Matoviča a Kisku

Opozičných strán sme sa pýtali, či majú záujem pridať sa k dohode PS a Spolu s KDH. 

Koalícia PS a Spolu sa dohodla s KDH na spolupráci. Čelní predstavitelia strán podpísali dohodu, v ktorej sa zaviazali, že na seba nebudú v predvolebnej kampani útočiť a ak by aj prišlo ku konfliktu, budú to riešiť za zatvorenými dverami.

​Ostatných opozičných projektov, existujúcich či vznikajúcich, sme sa pýtali, či majú záujem pridať sa k dohode. 

Predseda Sme rodina Boris Kollár:
"Nerobíme žiadne kroky na to, aby sme sa pridali k dohode, nevidíme na to žiadny dôvod. My si robíme svoju politiku a podľa toho, aký budeme mať výtlak, budeme pokračovať."

Predseda SaS Richard Sulík:
"Koalície sa tvoria po voľbách. Ľudia rozhodnú, kto bude vo vláde, a nie politici. SaS je poctivá a pripravená strana, jasne sme definovali, aké máme riešenia a vieme, s kým je možné ich presadiť. Netreba na to podpisovať dohody, treba mať dostatočnú podporu voličov."

OĽaNO:
"Cieľom OĽaNO je vláda bez Smeru, SNS a ĽSNS. Všetko čo prispeje k tomu, aby po parlamentných voľbách nevládla ani jedna z týchto strán, je pre Slovensko prínosom. Až čas ukáže, či dohoda, ktorú dnes podpísali mimoparlamentné strany, prinesie ovocie.

OĽANO sa už dlhodobo snaží o spoluprácu a spájanie demokratickej opozície. Jediné, čo požadujeme, je nulová tolerancia korupcie predstaviteľov týchto strán. Nebudeme nikdy ticho, ak vznikne akékoľvek podozrenie z korupcie. Na to sa ľudia na Slovensku môžu spoľahnúť."

Zakladateľ vznikajúcej strany Za ľudí, exprezident Andrej Kiska:
"Vítam, že PS a Spolu a KDH vedú dialóg a chcú spolupracovať. Od začiatku hovorím, že celá demokratická opozícia musí občanom ukázať schopnosť spolupracovať a pripravenosť prevziať zodpovednosť za našu krajinu a vrátiť Slovensko späť všetkým ľuďom."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.