Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.07.2019, 11:14

Rozhnevaný Kukan vulgárne skritizoval Blahu: Musím si s ním vybaviť jednu vec

Bývalý šéf slovenskej diplomacie Eduard Kukan sa nečakane rozohnil v reakcii na slová poslanca Smeru Ľuboša Blahu.

Rozhnevaný Kukan vulgárne skritizoval Blahu: Musím si s ním vybaviť jednu vec
Zdroj: HN Peter Mayer

Leto na slovenskej politickej scéne v týchto dňoch oživil spor medzi poslancom Smeru Ľubošom Blahom a bývalým europoslancom Eduardom Kukanom. 

Exminister zahraničných vecí nečakane ostro reagoval na Blahu, ktorý ho označil za "súdruha" a "eštebáčika."  "Najradšej by som dovolenkoval. Ale musím si vybaviť jednu vec s Ľ. Blahom," uviedol Kukan na sociálnej sieti a dodal, že Blaha klame, podvádza a manipuluje. 

Slovná prestrelka medzi oboma politikmi začala rozhovorom Kukana pre portál Aktuality.sk, v ktorom dlhoročný diplomat povedal, že Blaha robí svojimi vyhláseniami v zahraničí Slovensku hanbu a v Európskom parlamente predviedol rétoriku z päťdesiatych rokoch.

Reakcia poslanca Smeru na seba nenechala dlho čakať a vo svojom príspevku na sociálnej sieti hovoril o Kukanovi ako o "hrdom členovi KSČ." "Však Kukan polku života bez reptania slúžil boľševikom," píše Blaha, podľa ktorého bývalý europoslanec v roku 1989 "prevrátil kabát."

"Medzi chlapmi sa to rieši pár údermi do zubov"

Kukan tvrdí, že keď vstupoval do politiky, jeho životopis bol verejnosti známy a nikdy sa ho nesnažil prikrášľovať. "Za to, čo som robil a ako som sa choval, sa každému môžem pozrieť priamo do očí," hovorí. 

Podľa slov Blahu, ktorý je fanúšikom socializmu a sám sa označuje za marxistu, Kukana stvorili komunisti a nesie väčšiu zodpovednosť za socializmus ako on.   

Exšéf diplomacie dôrazne odmietol Blahove slová a označil ich za klamstvá. "On to veľmi dobre vie, ale uráža. Bezcharakterne, primitívne, podlo a zákerne. Proste je to hajzel. O osobných urážkach, ku ktorým sa nehanbí uchýliť, netreba diskutovať. Tie sa medzi chlapmi riešia pár údermi do zubov," rozhnevane reagoval Kukan.

Kritika od premiéra aj žaloba od Esetu

Zatiaľ posledným príspevkom do slovnej výmeny je Blahova reakcia na ostrý status Kukana. "Človek čaká reakciu diplomata a dostane reakciu hulváta. Perfektné," uzatvára poslanec Smeru. 

Kukan nie je prvým politikom, s ktorým sa Blaha dostal do konfliktu. Okrem predstaviteľov opozície poslanca Smeru kritizovali aj jeho koaliční partneri. Premiér Peter Pellegrini označil jeho protieurópske vyjadrenia na sociálnej sieti ako "cez čiaru" a vyzval ho, aby zvážil zotrvanie na poste predsedu výboru pre európske záležitosti.

Najnovšie čelí Blaha za svoje videá a statusy žalobe od spoločnosti Eset. Blaha o firme natočil sériu videí, v ktorých uvádza, že je napojená na americkú CIA.   

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.