Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.07.2019, 17:34

Eset reaguje na videá Ľuboša Blahu. Na poslanca Smeru podal žalobu

  • Spoločnosť poslala Blahovi na začiatku mája predžalobnú výzvu.
  • Poslanec Smeru Ľuboš Blaha o Esete natočil sériu videí, kde sa snažil firmu zdiskreditovať.
  • V apríli tohto roka sa v komentári pod statusom Blahu vyjadrila aj spoločnosť Eset, ktorá tvrdí, že poslanec šíri klamstvá.
Ľuboš Blaha
Zdroj: TASR/M. Baumann

Spoločnosť Eset podala žalobu na poslanca Smeru Ľuboša Blahu za statusy a videá na Facebooku. Informáciu priniesol denník SME. Spoločnosť poslala Blahovi na začiatku mája predžalobnú výzvu, Eset sa voči jeho viacerým statusom ohradil a aj na ne reagoval.

Séria videí o Esete

Blaha o Esete natočil sériu videí, kde sa snažil firmu zdiskreditovať. Vo videách uvádza, že Eset je napojený na americkú CIA, či že odkúpil Denník N. Blaha sa zároveň snaží vykresliť Eset ako firmu, ktorá platí viacerých politikov. Majiteľov firmy označil za oligarchov.

"Očakávajte v predvolebnej kampani do parlamentných volieb veľké finálne spájanie Kisku, Beblavého, PS a postupné pohltenie strany SaS, OĽaNO a Sme rodina," vyhlásil Blaha, podľa ktorého sa po voľbách vytvorí veľký blok, ktorý bude vlastniť Eset.

"Tento blok nám zabezpečí, že sa staneme ako Slovenská republika obyčajným americkým muničákom," dodal Blaha. Ďalej tvrdil, že aj napriek slovenským vlastníkom je Eset americká firma, ktorá má obchodné sídlo v USA.

"Šíri klamstvá"

V apríli tohto roka sa v komentári pod statusom Blahu vyjadrila aj spoločnosť Eset, ktorá tvrdí, že poslanec šíri klamstvá. "Zabudli ste spomenúť jeden reálny fakt: Že jedným z ľudí, ktorých naozaj platí ESET, ste Vy."

"Tu na Slovensku totiž zdaňujeme všetky naše zahraničné príjmy, pretože tu na Slovensku máme centrálu. Nie sme žiadna zahraničná firma. A z týchto daní ste Vy potom platený," uviedla spoločnosť. 

Všetky reakcie firmy ako aj ďalšie kritické komentáre Blaha na svojom profile vymazal. Spoločnosť tak poslancovi zaslala predžalobnú výzvu. Informoval o tom samotný Blaha vo videu na Facebooku. "Firma Eset sa ma pokúša umlčať. Toto je ich predstava o slobode a demokracii," tvrdí Blaha.

"Právna analýza príspevkov p. Blahu na sociálnych sieťach však ukázala, že cieľom príspevkov nie je objektívne informovať či vecne kritizovať aktuálne udalosti. Naopak, cieľom príspevkov sú bezdôvodné a ničím nepodložené verbálne útoky na spoločnosť ESET a jej predstaviteľov. Šírenie neprávd a dezinformácií nemá so slobodou prejavu nič spoločné,“ povedala spoločnosť v reakcii na Blahove videá.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.