Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.07.2019, 12:11

Muž ohrozoval strelnou zbraňou ľudí na Trojičnom námestí v Trnave. Polícia ho spacifikovala

Polícia prijala oznámenie, že v parku Promenáda v Trnave sa nachádza muž so zbraňou, v sobotu o 22. hodine.

Trojičné námestie v Trnave
Zdroj: TASR

Na Trojičnom námestí v Trnave v sobotu (6. 7.) ohrozoval 30-ročný muž strelnou zbraňou ľudí. Policajti museli použiť varovný výstrel do vzduchu a pomocou donucovacích prostriedkov ho spacifikovali.

Trnavčan je zadržaný v cele policajného zaistenia. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre útok na verejného činiteľa,“ informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martina Kredatusová.

Polícia prijala oznámenie, že v parku Promenáda v Trnave sa nachádza muž so zbraňou, v sobotu o 22. hodine.

Následne sa presunul k Trojičnému námestiu, kde po príchode policajtov na miesto strelnou zbraňou ohrozoval ľudí okolo a mieril aj na nich. Policajti ho vyzvali, aby odhodil zbraň, čo však neuposlúchol.

V tej chvíli existovalo reálne ohrozenie života a zdravia ľudí na námestí, ako aj samotných policajtov, na ktorých mieril,“ uviedla Kredatusová.

Preto po opakujúcich výzvach použili policajti varovný vystrel do vzduchu a pomocou donucovacích prostriedkov muža so zbraňou spacifikovali. Udalosť sa zaobišla bez zranení.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.