Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.07.2019, 10:30 Aktualizované dňa 03.07.2019 o 10:50

Vallo chváli nové výberové konania na šéfov mestských podnikov. Budú v nich pokračovať

Primátor Bratislavy sa teší z úspechu nového spôsobu výberových konaní, ktoré zaviedli.

Vallo chváli nové výberové konania na šéfov mestských podnikov. Budú v nich pokračovať
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Primátor Bratislavy Matúš Vallo zhodnotil transparentné výberové konania, ktoré zaviedli na pozície šéfov jednotlivých mestských podnikov. V prvom kole vyberali riaditeľov šiestich podnikov - OLO, Dopravný podnik, Mestské lesy, Bratislavská vodárenská spoločnosť, METRO Bratislava a Generálny investor Bratislavy.

Ako uviedol Vallo, do výberových konaní sa prihlásilo 107 uchádzačov a celkovo ich hodnotí ako pozitívne. "V niektorých prípadoch ako Mestské lesy to išlo hladko, v niektorých bol výber ťažší ako napríklad v Dopravnom podniku a v niektorých komisie nenašli vhodného kandidáta a výber riaditeľa Generálneho investora sa bude opakovať," zhodnotil primátor.

"Budeme pokračovať ďalej, v krátkom čase zverejníme, ako a kedy budú prebiehať výberové konania aj na členov predstavenstiev týchto firiem," dodal primátor.

Kandidátov, ktorí vzišli z výberových konaní už minulý týždeň odobrilo aj mestské zastupiteľstvo. "Nevyberali sme ideálnych kandidátov, vyberali sme najlepších z tých, ktorí sa prihlásili," podotkol Vallo. Ten verí, že do ďalšieho kola sa opäť prihlásia kvalitní ľudia, ktorí uveria, že ide o skutočne transparentné výberové konania. 

Vallo je pripravený zvolených kandidátov aj odvolávať. "Ak ciele nebudú splnené, tak ten človek bude odvolaný, normálne ako to funguje aj v súkromnom sektore," povedal primátor.

Vysvetlil, že od nových riaditeľov budú očakávať plány a konkrétne kroky, ktoré chcú v zverených podnikoch spraviť a ak ich nebudú plniť, tak sú pripravení ich odvolať.

Správu budeme aktualizovať.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.