Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.07.2019, 16:24

"Podpíšme to, ukážme, že vieme spolupracovať." Kiska zdôraznil prioritu, že nebude vládnuť so Smerom a jeho klonmi

Bývalý prezident Andrej ​Kiska vo videu hovoril aj o tom, s kým si spoluprácu nedokáže predstaviť.

Bývalý prezident Andrej Kiska v najnovšom videu na sociálnej sieti vyzval spriaznené strany, aby ukázali, že vedia spolupracovať.

Kiska reagoval na to, že sa včera stretol so šéfom SaS Richardom Sulíkom a minulý týždeň so šéfmi PS a Spolu Michalom Trubanom a Miroslavom Beblavým.

​Kiska hovoril aj o tom, s kým si spoluprácu nedokáže predstaviť. "Nikdy nebudeme vládnuť so Smerom ani jeho klonmi, s SNS alebo extrémistami." Za ďalšie priority označil, zdravotníctvo, boj proti korupcii a školstvo. Vyzýval aj na slušnosť lídrov jednotlivých strán.

"Stretol som sa už s viacerými lídrami opozičných demokratických strán a som pripravený stretnúť sa aj s ďalšími. Ak sa na tomto zhodneme, sadnime si, podpíšme to. Ukážme celému nášmu Slovensku, že vieme spolupracovať, že ide o ľudí. Chceme vrátiť Slovensko všetkým ľuďom," pokračoval Kiska.

Exprezident ohlásil vznik svojej strany 17. júna Za ľudí, kde jednoznačne vyzval na spoluprácu strany PS a Spolu, SaS, OĽaNO a KDH.

Kiska okrem spomínaných priorít povedal, že cieľom jeho strany je zlepšiť životné podmienky pre sociálne slabších či zdravotne postihnutých.

Kiska už minulý týždeň rokoval aj s predstaviteľmi koalície PS/Spolu. Výsledkom bolo, že sa zhodli, že chcú spolu naďalej rokovať o programových prioritách a možnej predvolebnej spolupráci. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.