Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.06.2019, 14:20

Matovičovu pomoc nepotrebujeme. Jeho hnutie Odvážne nedáva žiadnu logiku, reaguje Hlina

  • Podľa šéfa KDH Alojza Hlinu by sa prípadná spolupráca by sa mala dohadovať mimo kamier.
  • Igor Matovič si nemyslí, že by mali politici súťažiť o to, kto je autentickejší kresťan.
Alojz Hlina
Zdroj: TASR/M. Svítok

Líder opozičného hnutia OĽaNO Igor Matovič ponúkol predsedovi neparlamentného KDH Alojzovi Hlinovi vytvorenie predvolebnej koalície.

Pakt o neútočení

Hlina reagoval, že KDH Matovičovu pomoc nepotrebuje, prípadná spolupráca by sa podľa neho mala dohadovať mimo kamier. Vie si predstaviť akýsi „pakt o neútočení“ či inú predvolebnú koordináciu opozičných strán. Uviedol to v diskusnej relácii TA3 V politike.

​Založenie Matovičovej platformy Odvážne podľa Hlinu nedáva žiadnu logiku. „Ja sa pýtam, prečo sa až teraz stal odvážnym, keď je tesne pred voľbami, a keď sa vie, že je problém,“ povedal.

Myslí si, že dobrí "marketéri", ako sú Igor Matovič alebo Andrej Kiska, iba vycítili, že ľudia hľadajú protiváhu proti prívalovej vlne liberalizmu. „Kresťan nie je Slovák, ktorý chce ísť do politiky,“ poznamenal Hlina.

Je to za hranou

Matovič si nemyslí, že by mali politici súťažiť o to, kto je autentickejší kresťan. „Chceme dať ponuku tým ľuďom, ktorí KDH alebo iné kresťanské strany nedokážu voliť,“ zdôvodnil vznik platformy Odvážne. Iba šesť kresťanov zo 100 na Slovensku podľa neho volí kresťanské strany. Zabrániť chce tomu, aby voliči neuprednostnili "kotlebovcov" alebo Štefana Harabina.

Hlina komentoval aj svoju neúčasť na obede demokratických opozičných strán so Zlaticou Kušnírovou. „My sa tohto zúčastňovať nebudeme, lebo je to za hranou. Ľudia chcú mať stretnutia s výsledkom,“ povedal. Prekážala mu forma, pozvanie cez kamery aj zneužívanie emócií.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.