Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.06.2019, 12:38

Pellegrini: Budem veľmi priamy. Ja by som Lukašenka na oslavy SNP nepozýval

Samotné návštevy východných partnerov podľa premiéra Petra Pellegriniho nemôžu byť vnímané ako odklon slovenského zahraničnopolitického smerovania.

Pellegrini: Budem veľmi priamy. Ja by som Lukašenka na oslavy SNP nepozýval
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) by bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka na oslavy SNP nepozýval. Uviedol to v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike.

"Budem veľmi priamy. Ja by som Lukašenka na oslavy SNP nepozýval," povedal premiér. 

Samotné návštevy východných partnerov však podľa Pellegriniho nemôžu byť vnímané ako odklon slovenského zahraničnopolitického smerovania.

Bude potrebné dávať pozor, ako narábať s pozvaniami

"Táto situácia je už oproti dňu, kedy to prepuklo, vyriešená, nakoľko aj bieloruská strana reagovala, že takáto návšteva nepripadá do úvahy vzhľadom na okolnosti, ktoré tomu predchádzali," uviedol Pellegrini s tým, že do budúcnosti bude potrebné dávať pozor, ako narábať s pozvaniami.

Pellegrini hovoril aj o voľbe kandidátov na ústavných sudcov. Lepšia je podľa neho tajná voľba, aby sudcovia nevedeli, kto ich volil.

Pellegrini sa čuduje

Už však podľa svojich slov nemá nič ani proti verejnej voľbe, ak pri nej bude väčšia garancia plnenia dohôd.

"Ak to má pokračovať deviatou, desiatou voľbou, asi je fajn, aby sme to rozlúskli," dodal.

Pri poslednej voľbe podľa neho zlyhali jednotliví poslanci, koalícia bola dohodnutá.

"Ja už sa niekedy fakt čudujem, že dospelý človek s primeraným vzdelaním, ktorý zastáva takúto vysokú funkciu, nevie pri ôsmich alebo desiatich menách vyznačiť áno/nie/zdržiavam sa. U niektorých môžeme povedať, že chyba sa môže stať, pri niektorých môže ísť aj o účelové znehodnotenie volebného lístka, čo je takisto prejav voľby," konštatoval.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Predvolebná debata