Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.06.2019, 00:00

Dankova iniciatíva, ktorá pristrihne stranám finančné toky. Poškodí nové subjekty?

Poslanci schválili koaličný volebný zákon, ktorý okliešťuje financovanie politických strán.

Iniciatíva Andreja Danka, ktorá pristrihne stranám finančné toky, prišla narýchlo a osem mesiacov pred parlamentnými voľbami. Koalícia hovorí o zrovnoprávňovaní pravidiel v politickom súboji, podľa časti opozície však ide o účelový krok, ktorý má diskriminovať a odpísať čerstvých politických hráčov.

1. Nové financovanie
Národná rada včera odklepla kontroverzný zákon o volebnej kampani, ktorý zmenil typ a možnosti financovania politických subjektov. „Politika sa totiž dnes pre mnohých stala biznisom a marketingovou súťažou. So stranami, ktoré môžu získať od sponzorov desiatky miliónov eur, nie je možné súťažiť s programom,“ povedal šéf parlamentu Andrej Danko. Podľa novej legislatívy môže strana za jedno volebné obdobie prijať zo súkromnej pokladnice obmedzený

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.