Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.06.2019, 10:46

Čaputová ide do Bruselu, stretne sa s predstaviteľmi Únie a NATO

Súčasťou programu prezidentky Zuzany Čaputovej je aj stretnutie a diskusia so Slovákmi žijúcimi a pracujúcimi v Bruseli.

Čaputová ide do Bruselu, stretne sa s predstaviteľmi Únie a NATO
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v utorok (25.6.) navštívi Brusel, kde sa stretne s predsedom Európskej komisie Jeanom-Claudom Junckerom a generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom.

Audiencia u belgického kráľa Filipa

Absolvuje tiež audienciu u belgického kráľa Filipa. Informovala o tom prezidentská kancelária.

Súčasťou programu prezidentky je aj stretnutie a diskusia so Slovákmi žijúcimi a pracujúcimi v Bruseli. Zároveň sa stretne so slovenskými diplomatmi zastupujúcimi Slovensko v Európskej únii a NATO.

Druhá cesta

Čaputovej cesta do Bruselu je druhá zo série nástupných návštev. Jej prvá cesta viedla do Českej republiky, kde sa stretla s českým prezidentom Milošom Zemanom, predsedami oboch komôr českého parlamentu a krajanmi žijúcimi v ČR.

Položila tiež vence k soche generála Milana Rastislava Štefánika a kyticu na hrob niekdajšieho československého a českého prezidenta Václava Havla.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.