Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.06.2019, 00:00

V Bratislave začínajú dopravné zmeny. Pozrite si, ako po novom jazdia električky

Rozsiahla rekonštrukcia električkovej trate kompletne ovplyvní hromadnú dopravu v hlavnom meste.

Už od soboty 22. júna čaká na obyvateľov Bratislavy a všetkých, ktorí využívajú hromadnú dopravu v hlavnom meste výrazná zmena. Začne sa totiž rekonštrukcia Karlovesko-dúbravskej radiály, ktorá ovplyvní premávku električiek v celom meste.

Najviac zmeny pocítia obyvatelia dotknutých častí - Karlovej Vsi a Dúbravky, kam od zastávky Molecova nebudú električky premávať vôbec. Nahradené budú autobusovou linkou x5, ktorá bude jazdiť v špičke v intervale tri minúty.

Zdroj: zvladneme.to

​Po zastávku Molecova bude premávať električková linka x6. Problémom však je, že na tejto zastávke nie je obratisko rovnako ako v Petržalke a tak sem budú môcť premávať len obojsmerné električky, ktorých má Dopravný podnik Bratislava málo. Kvôli tomu je potrebná reorganizácia električkových trás naprieč celým mestom.

Cestujúci sa musia pripraviť na to, že z jedného konca Bratislavy na druhý sa už nedostanú bez prestupu. Kľúčovými prestupnými bodmi sa stanú Námestie SNP a Kamenné námestie.

"Tá hlavná zmena bude spočívať v tom, že ak cestujúci dnes mali k dispozícií niektoré priame linky naprieč centrom mesta, napríklad z Karlovej Vsi do Ružinova alebo do Rače, tak títo cestujúci budú musieť prestúpiť na Námestí SNP a Kamennom námestí na inú linku,“ vysvetlil predseda predstavenstva Dopravného podniku Bratislava Michal Dekánek.

Zdroj: Reprofoto/ imhd.sk

Prehľad zmien električkových liniek:

  • Úplne budú vylúčené linky 5,6,7,8
  • Linka 1 bude premávať tak ako doteraz medzi Petržalkou a Hlavnou stanicou, zmena nastane v intervale, ktorý bude hustejší
  • Linka 2 bude premávať medzi ŽST Nové Mesto a Hlavnou stanicou ako doposiaľ v intervale 15 minút počas pracovných dní
  • Linka 3 z Rače bude premávať po Námestie SNP cez Blumentál, Americké námestie a Kamenné námestie. Od Námestia SNP bude ako linka 9 smerovať do Ružinova
  • Linka 4 pôjde zo Zlatých Pieskov po zastávku Chatám Sófer po nezmenej trase s tým, že zastaví aj na zastávke ŽST Nové Mesto. Za zastávkou Chatám Sófer pôjde cez Tunel a Kapucínsku späť do centra cez Námestie SNP a Kamenné námestie smerom na Zlaté Piesky.
  • Linka x6 bude ako náhradná doprava do Karlovej vsi. Od zastávky Molecova pôjde do centra cez nábrežie, Most SNP, Šafárikovo námestie a ďalej cez Námestie SNP, Kapucínsku a tunel okruhom naspäť na Molecovu.
  • Linka 9 bude z Ružinova premávať cez Trnavské Mýto, Blumentál, Obchodnú a Námestie SNP na Kamenné námestie. Tu sa zmení na linku 3 a bude pokračovať do Rače.

Dané zmeny platia do 20. decembra 2019, kedy bude ukončená prvá etapa rekonštrukcie radiály a obnovená električková doprava po obratisko v Karlovej vsi. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.