Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.06.2019, 13:48 Aktualizované dňa 21.06.2019 o 15:28

Kočner si to rozmyslel. Vzal späť žiadosť o prepustenie z väzby

  • V utorok 25. júna mal o jeho žiadosti o prepustenie rozhodovať Špecializovaný trestný súd.
  • Obžalovaný môže požiadať o prepustenie z väzby každých 30 dní od posledného právoplatného rozhodnutia súdu.
  • Kočner je väzobne stíhaný v kauze takzvaných televíznych zmeniek za takmer 70 miliónov eur.

Podnikateľ Marian Kočner vzal späť žiadosť o prepustenie. Informuje o tom RTVS na sociálnej sieti.

V utorok 25. júna mal o jeho žiadosti o prepustenie rozhodovať Špecializovaný trestný súd. Obžalovaný môže požiadať o prepustenie z väzby každých 30 dní od posledného právoplatného rozhodnutia súdu.

​Pre TASR to potvrdil jeho obhajca Marek Para. "Špecializovaný trestný súd zatiaľ nemá oficiálnu vedomosť o späťvzatí žiadosti o prepustenie z väzby," reagovala jeho hovorkyňa Katarína Kudjáková. Ani Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) nedisponuje oficiálnou informáciou o späťvzatí žiadosti, doplnila pre TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Kočner vo štvrtok vypovedal na policajnom prezídiu. Výpoveď sa týkala mafiánskej popravy bývalého bosa Jána Takáča.

Para ešte vo štvrtok zdôraznil, že Kočner má právo požiadať o prepustenie z väzby, rovnako aj vypovedať k väzobným veciam. "Vypovedať k väzobným veciam je jeho právo, neznamená žiadnu formu spolupráce a smeruje len k spochybneniu zákonnosti väzby," uviedol Para.

Kočner je väzobne stíhaný v kauze takzvaných televíznych zmeniek za takmer 70 miliónov eur. Prvé hlavné pojednávanie v kauze zmeniek malo byť 20. júna, ale preložili ho na 22. júla.

Na Kočnera a Pavla Ruska podala TV Markíza trestné oznámenie za údajné falšovanie cenných papierov a marenie spravodlivosti. Pravosť zmeniek súkromná televízia spochybňuje od začiatku sporu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.