Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.06.2019, 00:00

Nový cestný zákon: Dva delikty pošlú nových vodičov do autoškoly

Viacnásobné porušenie pravidiel bude pre nováčikov za volantom znamenať aj odobratie vodičského oprávnenia.

Nový cestný zákon: Dva delikty pošlú nových vodičov do autoškoly
Zdroj: HN/ Peter Mayer

Nový cestný zákon má za cieľ pribrzdiť neskúsených vodičov. Štatistiky totiž ukazujú, že ide o najrizikovejšiu skupinu. „Voči týmto vodičom budeme prijímať veľmi silné, prísne opatrenia,“ avizoval pri predstavovaní nových pravidiel riaditeľ odboru dopravnej polície Ľuboš Rumanovský. Novela zákona, ktorý v stredu schválila vláda, by umožnila vrátiť nedisciplinovaných nováčikov do autoškoly. Prísnejšie postihovaní za dopravné delikty budú motoristi, ktorí majú vodičský preukaz menej ako dva roky.


Ak počas tejto skúšobnej lehoty dvakrát závažne porušia pravidlá cestnej premávky, budú sa musieť podrobiť doškoľovaciemu kurzu v autoškole, absolvovať rehabilitačný program u dopravného psychológa a opäť zložiť skúšku z pravidiel cestnej premávky na polícii. Okrem straty vodičáku previnilci siahnu aj hlbšie do peňaženky – absolvovanie procesov potrebných pre návrat za volant sa môže vyšplhať aj na 350 eur.

​Nepouč

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.