Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.06.2019, 00:00

Po sledovaní novinárov zasiahla NAKA neskoro

Razie sa mali týkať expracovníka ústredia práce J. Škrípa a bývalého príslušníka SIS a ŠtB M. Kriaka.

Po sledovaní novinárov zasiahla NAKA neskoro
Zdroj: TASR

Svojou novinárskou prácou údajne prekážali záujmom Mariana Kočnera. A tak ich nechal sledovať, aby na nich získal kompromitujúce materiály. Investoval tisíce eur, vďaka ktorým vznikol tím sledovačov na čele s bývalým novinárom Petrom Tóthom.

Aspoň takto znie základný konštrukt jednej z ďalších káuz väzobne stíhaného Kočnera. Národná kriminálna agentúra v súvislosti s týmto prípadom v utorok zasahovala na troch miestach.

Prehliadky domov a iných priestorov sa uskutočnili v Prievidzi, Senci a v Bratislave. Polícia na sociálnej sieti oficiálne potvrdila, že tieto akcie majú spojitosť práve s podozreniami zo sledovania zavraždeného Jána Kuciaka a ďalších novinárov.

V Prievidzi bol podľa zistení HN predmetom ich záujmu rodinný dom Juraja Škrípa. Je to bývalý riaditeľ odboru hmotnej núdze a sociálnych dávok z Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny. Aj on sa údajne na sledovaní novinárov podieľal.


K skutku sa údajne priznal

Denník N a televízia Markíza ešte na konci mája informovali, že to bol práv

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.