Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.06.2019, 13:20 Aktualizované dňa 18.06.2019 o 14:02

Pre nás sa nič nemení. So štyrmi z nich sme už nepočítali, hovorí o odchodoch Matovič

Pre poslancov je podľa Matoviča náročné, že do volieb by mali ísť z posledných miest na kandidátke.

Pre nás sa nič nemení. So štyrmi z nich sme už nepočítali, hovorí o odchodoch Matovič
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Líder Obyčajných ľudí Igor Matovič spolu s členmi poslaneckého klubu reagovali na odchod piatich poslancov vrátane predsedníčky klubu Veroniky Remišovej. Podľa neho sa pre hnutie nič nemení a z päťdesiat ľudí odišlo päť, z toho so štyrmi už do budúcnosti nepočítali. 

"Väčšine z nich sme už oznámili, že s nimi do budúcnosti už nepočítame," vysvetľoval Matovič. Dôvodom bolo podľa neho to, že pred eurovoľbami robili kampaň iným stranám. 

Líder OĽaNO sa nestotožňuje ani z ich vysvetlením odchodu. Ako uviedol, neboli za tým pádne dôvody, o ktorých mali hovoriť ale skôr to, že sa ich snažia získať iné strany. Matovič pripomenul, že v OĽaNO majú vždy poslanci parlamentu posledné miesta na kandidátke do ďalších volieb a tak je pre nich náročnejšie sa prekrúžkovať.

Často tak pred voľbami poslanci OĽaNO dostávajú rôzne lukratívne ponuky od iných strán. Ako tvrdí Matovič, to mal byť aj tento prípad. "To uvidíme v čase, keď sa budú odovzdávať kandidátky," povedal.

Pre hnutie sa však podľa neho nič nemení a odchody považuje za prirodzené. Dôležité je, že do hnutia stále prúdia nové tváre. Hnutie podľa neho vždy bolo a bude otvorené príchodom aj odchodom.  

Kto Remišovú v čele poslaneckého klubu nahradí, povedať nevedel. Bude to podľa Matoviča na slobodnej dohode poslancov. 

Okrem Remičovej odišli ďalší štyria poslanci - Elena Červeňáková, Soňa Gáborčáková, Jozef Lukáč a Anna Verešová. Matovičovo hnutie tak bude v parlamente držať desať mandátov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.