Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.06.2019, 11:34 Aktualizované dňa 17.06.2019 o 15:05

Vo firme v Dubnici nad Váhom došlo k streľbe. Bývalý zamestnanec mal zastreliť nadriadeného

Podľa informácií od pracovníkov spoločnosti mal strieľať bývalý zamestnanec na majstra na montáži.

Streľba v spoločnosti HF Najus v priemyselnom parku v Dubnici nad Váhom si vyžiadala dva ľudské životy.

TASR to potvrdil Matúš Košara z advokátskej kancelárie, ktorá spoločnosť HF Najus zastupuje.

„Môžem potvrdiť, že dnes sa stala mimoriadne tragická udalosť, pri ktorej tragicky zahynuli dve osoby. Chcem vyjadriť úprimnú sústrasť pozostalým. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nemôžem poskytnúť ďalšie informácie k tejto udalosti,“ povedal Košara.

Podľa štatutára spoločnosti HF Najus Róberta Regroviča okamžite po udalosti dostali všetci zamestnanci spoločnosti voľno.

Ako informovala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová, výzvu na tiesňovú linku prijali o 9.01 h s tým, že došlo k zraneniu dvoch osôb.

„Po príchode záchranárov na miesto však musel lekár skonštatovať smrť dvoch mužov,“ doplnila Krčová.

Podľa informácií od pracovníkov spoločnosti mal strieľať bývalý zamestnanec spoločnosti na majstra na montáži. Strelec, ktorého mali prepustiť zo zamestnania, ho zastrelil, následne zbraň obrátil proti sebe.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne zatiaľ neposkytlo žiadne konkrétne informácie. „Polícia momentálne vykonáva prvotné úkony, vzhľadom na to nebudeme poskytovať zatiaľ žiadne informácie,“ uviedol trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.