Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.06.2019, 00:00

Platy riaditeľov nemocníc majú zohľadniť výkon

Nový systém odmeňovania má šéfov štátnych nemocníc motivovať k lepšiemu hospodáreniu.

Platy riaditeľov nemocníc majú zohľadniť výkon
Zdroj: TASR

V práci podávate skvelé výkony, firmu dokážete dostať z mínusových čísel do plusu a kvalitní ľudia vám neodchádzajú ku konkurencii. Od firmy za to na revanš dostanete odmeny. Jasné pravidlá odmeňovania, ktoré sa dajú jednoducho zmerať a kontrolovať, používajú firmy na to, aby motivovali vysokopostavených manažérov k lepším výkonom. No to, čo v súkromnej sfére funguje bežne, v štátnej správe bežné nie je.


Spomedzi ministerstiev chce ísť príkladom rezort zdravotníctva, ktorý sa rozhodol naviazať odmeny riaditeľov nemocníc na ich výkony. A prvé bonusy dostanú šéfovia nemocníc už za druhý štvrťrok tohto roka, teda už v júnovej výplate.


Až doteraz to na ministerstve fungovalo nasledovne: odmeny a bonusy mal v rukách minister – ten sa riadil smernicou o odmeňovaní riaditeľov – podľa nej mohol priznať príplatok v závislosti od plnenia úloh, dodržiavania termínov či kvality predkladaných mat

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.