Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.06.2019, 12:02 Aktualizované dňa 16.06.2019 o 12:13

Ďalšie meno v Kiskovej strane. Pridal sa k nemu bývalý veľvyslanec pri NATO

Valášek je v súčasnosti riaditeľom centra Carniege Europe.

Ďalšie meno v Kiskovej strane. Pridal sa k nemu bývalý veľvyslanec pri NATO
Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Do strany prezidenta Andreja Kisku Za ľudí sa pridáva aj bývalý veľvyslanec pri NATO Tomáš Valášek. Ten to potvrdil pre Aktuality.sk.

Valášek je v súčasnosti riaditeľom centra Carniege Europe. Vo svojom výskume sa zaoberá najmä témami obrany, bezpečnosti, transatlantických vzťahov a Východného partnerstva. 

Prezident oznámil založenie strany začiatkom apríla. Podrobnosti by mal predstaviť v pondelok 17. júna.

Vstup do novej strany už potvrdili viaceré mená. K Andrejovi Kiskovi sa postupne pridali organizátor protestov Za slušné Slovensko Juraj Šeliga či starosta Spišského Hrhova Vladimír Ledecký.

Svoj vstup do nového zoskupenia potvrdil aj primátor Hlohovca Miroslav Kollár a bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Mária Kolíková. 

Kiska tvrdí, že svoju novú stranu bude financovať zo začiatku sám, potom sa rozhodne, čo bude ďalej. "Tieto voľby sme vyhrali, teraz musíme vyhrať parlamentné voľby," povedal prezident v apríli pri oznámení jej založenia. 

​"Chcem spojiť slušných a ochotných ľudí a zmeniť našu krajinu,"vysvetľoval svoju motiváciu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.