Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.06.2019, 13:42

Fico spustil novú ofenzívu. SaS sa musela zblázniť, vyhlásil

  • Robert Fico tvrdí, že rešpektuje právo opozície na post podpredsedu parlamentu, ale nemal by ho zastávať Ľubomír Galko.
  • "Tento človek v živote hlas odo mňa nedostane a budem viesť poslanecký klub k tomu, aby opozícia predložila iný návrh," povedal šéf Smeru.
  • Sulíkovci hľadajú náhradu za Luciu Ďuriš Nicholsonovú, ktorá nastúpi do Európskeho parlamentu. 
Fico spustil novú ofenzívu. SaS sa musela zblázniť, vyhlásil
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Predseda Smeru Robert Fico je proti kandidatúre poslanca SaS Ľubomíra Galka na post podpredsedu parlamentu. Ide o jeho súkromný názor, vedenie Smeru ešte o tom nerokovalo.

"Ja som presvedčený, že potrebujeme viacej emócií,"  vyhlásil s tým, že ľudí dnes už viac ako program zaujímajú práve emócie. "Možno treba presnejšie pomenovať veci, ja teraz jednu vec pomenujem," dodal a prešiel k SaS a jej nominácii bývalého ministra obrany Galka.

"SaS sa musela zblázniť, keď navrhla pána Galka za kandidáta na podpredsedu Národnej rady, pretože to je človek, ktorý porušil všetky demokratické princípy pri odpočúvaní novinárov," vyhlásil Fico po pracovnom stretnutí s ďalšími lídrami strany v centrále na Súmračnej ulici.

Od opozície chce novú nomináciu

Fico však potvrdil, že Galkova nominácia ešte nebola predmetom rokovania vedenia Smeru.

"Sám hovorím ako individuálna osoba, ako poslanec, že tento človek v živote hlas odo mňa nedostane a budem viesť poslanecký klub k tomu, aby opozícia predložila iný návrh," dodal šéf Smeru, ktorý je zároveň predsedom poslaneckého klubu najsilnejšej parlamentnej strany.

Doplnil, že Smer rešpektuje právo opozície na post podpredsedu parlamentu, ale zopakoval, že by ho podľa neho nemal zastávať Galko.

Hľadajú náhradu za Nicholsonovú

Že Galko je kandidátom SaS na uvoľnený post podpredsedu Národnej rady, oznámila najsilnejšia opozičná strana dnes. Rozhodla o tom pondelková republiková rada strany.

Sulíkovci hľadajú náhradu za Luciu Ďuriš Nicholsonovú, ktorá nastúpi do Európskeho parlamentu. 

"Ďakujem za prejavenú dôveru členom Republikovej rady SaS. V prípade zvolenia som pripravený vykonávať funkciu podpredsedu parlamentu zodpovedne a pristúpiť k nej s plnou vážnosťou a pokorou," uviedol Galko.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.