Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.06.2019, 00:00

„Náročnejšie“ urgenty zavedú v 12 nemocniciach

zdravotníctvo//Aj keď majú špecializované pracoviská začať fungovať až o rok, už v súčasnosti sa využívajú v dvoch nemocniciach.

„Náročnejšie“ urgenty zavedú v 12 nemocniciach
Zdroj: TASR

Chýbajúci personál a nedostatočne ohodnotení lekári. Fakty, ktoré prinútili slovenskú vládu ešte začiatkom minulého roka vydať nariadenie, ktorým sa zmení zaužívané fungovanie pohotovostí. Pred tým, ako sa nariadenie dostalo do praxe, vyzerala situácia nasledovane: na Slovensku fungujú dva typy takzvaných pohotovostí, ktoré boli otvorené v podstate nepretržite. To znamená, že ak prišiel pacient s ľahším zranením, napríklad zlomeninou, dostal sa do rúk lekára, ktorý slúžil v ambulancii. Ak mohol jeho stav ohroziť jeho život, smeroval zasa na urgentný príjem do nemocnice. Po pripomienkach lekárov však nastala zmena. Skrátili sa hodiny v ambulanciách, no na druhej strane pribudli do nemocníc nové pracoviská. Ako to teda vyzerá v praxi?

Pacientov rozdelia podľa závažnosti
Leto 2018 – dlho zaužívaný systém sa rozdelil. Po novom neakútne

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.