Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.06.2019, 00:00

„Náročnejšie“ urgenty zavedú v 12 nemocniciach

zdravotníctvo//Aj keď majú špecializované pracoviská začať fungovať až o rok, už v súčasnosti sa využívajú v dvoch nemocniciach.

„Náročnejšie“ urgenty zavedú v 12 nemocniciach
Zdroj: TASR

Chýbajúci personál a nedostatočne ohodnotení lekári. Fakty, ktoré prinútili slovenskú vládu ešte začiatkom minulého roka vydať nariadenie, ktorým sa zmení zaužívané fungovanie pohotovostí. Pred tým, ako sa nariadenie dostalo do praxe, vyzerala situácia nasledovane: na Slovensku fungujú dva typy takzvaných pohotovostí, ktoré boli otvorené v podstate nepretržite. To znamená, že ak prišiel pacient s ľahším zranením, napríklad zlomeninou, dostal sa do rúk lekára, ktorý slúžil v ambulancii. Ak mohol jeho st

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.