Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.06.2019, 00:00

Nový bič na neplatičov. Daniari siahnu dlžníkom na vodičáky

Strata oprávnenia viesť vozidlo má ľudí predovšetkým motivovať na plnenie záväzkov voči štátnej kase.

Nový bič na neplatičov. Daniari siahnu dlžníkom na vodičáky
Zdroj: TASR

Nedisciplinovaných daňovníkov Finančná správa dnes najčastejšie penalizuje tak, že im podlžnosti strháva zo mzdy. Vo vážnejších prípadoch pristúpi k odpredaju majetku či nehnuteľnosti. Daniari by však už od budúceho roka mohli získať novú „páku“ na neplatičov. Po novom by neplatičom mohli odobrať vodičský preukaz, kým si nesplnia svoje povinnosti. Vyplýva to z návrhu novely daňového poriadku, ktorý sa minulý týždeň dostal do pripomienkového konania.


Vymyslel to Mečiar
Ako vysvetlilo ministerstvo financií v dôvodovej správe, táto možnosť má mať predovšetkým preventívny charakter. „Ministerstvo navrhuje zaviesť novú formu exekúcie z dôvodu zefektívnenia výberu daní a ako motiváciu pre riadne plnenie daňových povinností,“ zhrnuli z tlačového odboru rezortu.


Táto možnosť nie je v našom právnom systém

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.