Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.06.2019, 00:00

Najmenej oslabené by bolo KDH

Čím viac budú ľudia vnímať Andreja Kisku ako skutočného politika, tým nižšiu dôveru bude mať. Povedal to v rozhovore pre HN šéf agentúry AKO Václav Hřích.

Najmenej oslabené by bolo KDH

Koalícia PS-Spolu sa v prieskume bez strany Andreja Kisku výrazne priblížila Smeru. Dá sa očakávať, že kým Andrej Kiska zaregistruje svoju stranu, PS-Spolu Smer predbehne?
Je to prvý prieskum po eurovoľbách, v ktorých zvíťazila práve koalícia PS-Spolu, a takéto víťazstvá stranám zvyknú pomáhať. Z nášho pohľadu je zisk Smeru a PS-Spolu v tomto prieskume totožný, sú plece pri pleci. Poradie môže byť také aj také.

V prieskume klesol o štvrtinu potenciál Andreja Kisku. Prečo?
Je to daň za politiku. Čím viac ľudia niekoho považujú za priameho politika, tým výraznejšie sa tá dôvera znižuje. Keď boli zverejnené prvé čísla, nebolo ešte j

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.