Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.06.2019, 18:15

Andrej Kiska berie voličov každému okrem KDH

Čím viac budú ľudia vnímať Andrej Kisku ako skutočného politika, tým nižšiu dôveru bude mať, tvrdí v rozhovore pre HN šéf agentúry AKO Václav Hřích.

Koalícia PS-Spolu sa v prieskume bez strany Andreja Kisku výrazne priblížila Smeru. Dá sa očakávať, že kým Andrej Kiska zaregistruje svoju stranu, PS-Spolu Smer predbehne?
Je to prvý prieskum po eurovoľbách, v ktorých zvíťazila práve koalícia PS-Spolu, a takéto víťazstvá stranám zvyknú pomáhať. Z nášho pohľadu je zisk Smeru a PS-Spolu v tomto prieskume totožný, sú plece pri pleci. Poradie môže byť také aj také.
Je to daň za politiku. Čím viac ľudia niekoho považujú za priameho politika, tým výraznejšie sa tá dôvera znižuje. Keď boli zverejnené prvé čísla, nebolo ešte jasné, aká strana to bude, aké bude mať personálne obsadenie. Predstava bola zahmlenejšia. Len čo sa začne strana konkretizovať, časť ľudí s tým nebude súhlasiť. Treba tiež povedať, že tento subjekt zatiaľ nemá zverejnený názov, a tým sa operuje s menom Andrej Kiska, ktoré zo zákona v názve strany nebude. A tak potenciál bude ešte nižší. Takže aktuálne čísla sú vďaka tomu, že o strane nevieme takmer nič.

Dokáže Andrej Kiska zobrať voličov aj Smeru?

Nenechajte sa obmedzovať

Začnite tento rok absolútne bez obmedzení na HNonline.sk. Predplatné balíka DIGITAL teraz len za 1€ na 7 dní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.