Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.06.2019, 13:35

Projekt Nivy Tower v Bratislave už prekročil výšku sto metrov. Pracuje sa na 30. poschodí

V prípade obnovy časti ulice Mlynské nivy je developer v druhej etape, kde je dokončená stropná konštrukcia a postupne ju zasypáva.

Rozsiahla rekonštrukcia ulice Mlynské nivy v Bratislave a výstavba priľahlej novej autobusovej stanice napredujú. Developer HB Reavis informoval TASR, že aktuálne sa na stavbe stanice realizujú stropné dosky nad druhým podzemným podlažím.

Hotová je už podlaha prvého podzemného podlažia, a teda podlaha autobusovej stanice. Pri výstavbe výškovej budovy Nivy Tower prekročil investor výšku 100 metrov a momentálne sa pracuje na 30. poschodí. V prípade obnovy časti ulice Mlynské nivy je developer v druhej etape, kde je dokončená stropná konštrukcia a postupne ju zasypáva.

Prvé oceľové konštrukcie

Pri stavbe novej autobusovej stanice, ktorá má byť dokončená budúci rok, už zabudovali 17 324 ton betonárskej výstuže, vyliali 95-tisíc metrov kubických (m3) betónu a zrealizovali všetky základové dosky.

"Je už možné vidieť prvé oceľové konštrukcie budúcich vstupných markíz. Prvá je hotová na juhovýchodnej strane - teda pri vstupe od Nivy Tower. Druhá sa buduje na opačnej strane, kde sú tri kusy oceľových stĺpov tejto konštrukcie. Realizujeme ich v predstihu z dôvodu uloženia stropnej železobetónovej dosky nad druhým nadzemným podlažím. Tá bude čiastočne 'sedieť' aj na týchto stĺpoch," vysvetlil developer.

V západnej časti je podľa neho možné vidieť aj prvú časť stropu nad tretím nadzemným podlažím. Na opačnom konci, pri Svätoplukovej, pracujú na strope štvrtého nadzemného podlažia. Na stavbu sa môže prísť v nedeľu (9. 6.) od 14.00 hod. do 17.00 hod. pozrieť aj verejnosť, a to z piateho podlažia rozostavenej výškovej budovy Nivy Tower.

Na 30. poschodí

Tá o chvíľu dosiahne svoju plnú výšku - 125 metrov. "Pracujeme na 30. poschodí. Tu prebiehajú betonáže takzvaných antivibračných základov pre technologické zariadenia osadené na posledných dvoch podlažiach. Posledné, najvyššie prístupné, 29. podlažie máme hotové. Okrem kancelárskych priestorov sa na ňom bude nachádzať aj reštaurácia s panoramatickými výhľadmi," priblížil investor. Vo vnútri budovy pracujú na výťahoch, elektroinštalácii až po potery podláh. Pracuje sa aj na fasáde budovy, aktuálne sú pracovníci na 18. podlaží.

V rámci rozsiahlej obnovy časti ulice Mlynské nivy, pri rozostavanej novej autobusovej stanici, ukončuje developer práce na novom kanalizačnom zberači a realizuje novú kanalizačnú sútokovú komoru v križovatke ulíc Karadžičova a Mlynské nivy.

Podzemný kruhový objazd buduje na etapy. Aktuálne sa pracuje na druhej etape, v ktorej je dokončená stropná konštrukcia a postupne sa zasypáva. Zároveň sa investor pripravuje na záverečnú a objemom najväčšiu, tretiu etapu. Výkopové práce sú v objeme približne 18.000 m3, čo je zhruba dvetisíc nákladných áut.

"Naďalej pokračujeme na prekládkach telekomunikačných vedení a budovaní, napríklad nového telekomunikačného káblovodu, nového vodovodu, plynovodu, dažďovej kanalizácie, rekonštrukcii verejného osvetlenia či realizácii nových stĺpov pre trolejové vedenie," spresnil investor.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.