Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.06.2019, 00:00

Transparentnejšie a lacnejšie. Gajdoš nakupuje pred voľbami

Rezort obrany zosekal náklady oproti avizovanej výške tendra. Kritici tvrdia, že obchádza požiadavky NATO.

Transparentnejšie a lacnejšie. Gajdoš nakupuje pred voľbami
Zdroj: TASR

Ministerstvo obrany pod vedením Petra Gajdoša, nominanta SNS, plánuje opäť siahnuť hlboko do rezortnej pokladnice. Na kúpu transportérov oficiálne vyhradilo stovky miliónov eur. Experti vravia, že môže ísť o najtransparentnejší biznis rezortu, no kuriózna zmena ceny za vojenské stroje vyvoláva otázniky.

Z rezortnej pokladnice
Slovenská armáda chce kúpiť 424 viacúčelových taktických vozidiel 4x4 za 321 miliónov eur. Z toho 20 kusov je určených pre rezort vnútra. Vozy sú určené viacerým zložkám vrátane prieskumných jednotiek, špecialistov či jednotiek 23. motorizovaného práporu. Tak znie súťaž ohlásená ministerstvom obrany v stredu. Ide tak o ďalší multimiliónový tender na novú techniku pod Gajdošovým vedením. Rezort nedávno nakupoval americké stíhačky F-16 či transportéry 8x8. Ministerstvo chce obstaráv

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.