Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.06.2019, 00:00

Kvôli ezdraviu bude mať občianske s čipom celé Slovensko. Aj malé deti

Od roku 2022 budeme musieť mať všetci občianske preukazy s čipom. Dôvodom je ezdravie.

Kvôli ezdraviu bude mať občianske s čipom celé Slovensko. Aj malé deti
Zdroj: TASR

Všeobecný lekár pošle pacienta napríklad k ortopédovi. Pacient príde k špecialistovi a ten mu položí celú sériu otázok o jeho zdravotnom stave. V mnohých prípadoch je doktor odkázaný na neúplné či skresľujúce informácie od pacienta. V blízkej budúcnosti sa to má zmeniť. Fungovať to bude nasledovne: Pacient sa preukáže svojím občianskym preukazom s čipom a lekár si vďaka tomu bude môcť pozrieť všetky zdravotné záznamy pacienta online. Komunikácia medzi lekármi sa výrazne zjednoduší, doktor bude mať komplexnejšie informácie a dokáže pacientovi lepšie nasadiť liečbu. Navyše, niektoré vyšetrenia nebudú lekári robiť duplicitne.

Nové občianske
Aj takéto výhody prináša obrovský zdravotnícky projekt s názvom ezdravie, ktorého súčasťou je aj elektronická zdravotná karta. Na to, aby sa lekári dostali k ekarte každého pacienta, však bude potrebná jedna zásadná zmena: zabezpečiť, aby mali všetci ľudia na Slovensku občiansky s čipom. V gescii to má mini

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.