Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.06.2019, 00:00

Sme opatrnejší, peniaze odkladáme

Slováci v prvom štvrťroku míňali pomalšie. A to napriek vrcholiacim mzdovým tlakom.

Sme opatrnejší, peniaze odkladáme
Zdroj: Reuters

Nákupná horúčka na Slovensku odznieva. Slováci začínajú čoraz viac peňazí odkladať na horšie časy. Potvrdzujú to najnovšie údaje o vývoji hospodárstva v prvom štvrťroku, ktoré včera zverejnil Štatistický úrad. Spotreba domácností narástla o jedno percento v medziročnom porovnaní, čo je najmenej od tretieho štvrťroka 2014. A to napriek tomu, že platy rástli najrýchlejšie za posledných 10 rokov. Mzdy sa zvýšili o viac ako sedem percent, v Prešovskom kraji dokonca o viac ako deväť.


Slováci si aj viac usporili. Vklady domácností rástli 7,2-percentným tempom. Ako priblížila hovorkyňa Slovenskej sporiteľne Marta Cesnaková, „najviac sa darilo vkladom na sporiacich účtoch, ktoré v porovnaní s prvým štvrťrokom predchádzajúceho roka rástli rýchlejšie. Podľa analytika UniCerdit Bank Ľubomíra Koršňáka sa bude ekonomika v podobnom duchu vyvíjať aj naďalej. „Spotreba domácnosti by mala

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.