Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.06.2019, 12:36 Aktualizované dňa 06.06.2019 o 13:07

Prvé potvrdené mená v Kiskovej strane. K prezidentovi idú organizátor protestov aj známy starosta

K strane Andreja Kisku sa pripojí starosta, ktorý sa do povedomia verejnosti zapísal najmä integráciou Rómov do spoločnosti.

Do novej strany Andreja Kiska vstupujú zakladateľ iniciatívy Za slušné Slovensko Juraj Šeliga a starosta obce Spišský Hrhov Vladimír Ledecký.

"Stretli sme sa, povedal som mu, aká je moja predstava o krajine, politike, aj našej prípadnej spolupráci. Prezident mi povedal, že sa s tým stotožňuje. Tým pádom som to mohol oznámiť ľuďom z iniciatívy," potvrdil Šeliga v rozhovore pre Denník N. 

Šeliga v nedeľu oznámil, že sa rozhodol ukončiť svoje pôsobenie v iniciatíve, kde pôsobil aj ako hovorca. Jeho funkciu preberie Eva Lavríková. 

"Ako hovorca iniciatívy Za slušné Slovensko som skončil preto, že sme vždy mali medzi sebou vnútornú dohodu, ktorá hovorila o tom, že ak ktokoľvek začne aktívne premýšľať o väčšom politickom angažovaní sa, tak sa z iniciatívy stiahne," povedal Šeliga pre HN o svojom konci v iniciatíve.

Starosta založil obecnú firmu

​Šeliga už v minulosti viackrát potvrdil, že sa s Andrejom Kiskom rozprával o politike. 

Ku Kiskovej strane sa pridáva aj starosta obce Spišský Hrhov Vladimír Ledecký. Oznámil to na sociálnej sieti.  

Ledecký je v obci starostom už 21 rokov. Do povedomia verejnosti sa zapísal hlavne integráciou Rómov do spoločnosti. Založil obecnú firmu, v ktorej sú väčšinovými zamestnancami Rómovia.

Konkrétne informácie oznámi po inaugurácii

Prezident oznámil založenie strany začiatkom apríla. Zdôraznil však, že na ďalšie informácie a konkrétne mená potrebuje čas.

Podrobnosti by mal oznámiť 17. júna, čo je v pondelok, predtým v sobotu prebehne inaugurácia novej prezidentky Zuzany Čaputovej.

Kiska tvrdí, že svoju novú stranu bude financovať zo začiatku sám, potom sa rozhodne, čo bude ďalej. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.