Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.06.2019, 01:00

Železnice chystajú viacero noviniek. Pozrite si, ako sa zmení grafikon

  • Zavedené budú nové páry rýchlikov, osobných vlakov a regionálnych expresov.
  • Zmeny so sebou prináša aj turistická sezóna v Tatrách, kde bude na úseku ozubnicovej železnice Štrba – Štrbské Pleso zavedených päť párov vlakov.
Železnice chystajú viacero noviniek. Pozrite si, ako sa zmení grafikon
Zdroj: HN Pavol Funtál

Železnice Slovenskej republiky vyrukujú s novinkou. Už od nedele 9. júna spúšťajú zmenu grafikonu verejnej dopravy. Zavedené budú nové páry rýchlikov, osobných vlakov a regionálnych expresov.

Úplnou novinkou bude linka Košice – Čierna nad Tisou – Mukačevo, sezónny rýchlik zo stanice Poprad – Tatry do poľskej stanice Musyzna. Zmeny sa dotknú aj vlakov na tratiach Žilina – Púchov, Skalica – Kúty či úseku Bratislava - Nové Mesto – Bratislava - Petržalka.

Viaceré zmeny

V diaľkovej a medzinárodnej doprave sa zmeny dotknú úseku Bratislava hl. st. – Praha hl. n., kde bude zavedený nový pár vlakov kategórie Railjet s odchodom z Bratislavy o 5:10 hod a príchodom do Prahy o 9.07 hod.

Odchod z Prahy je plánovaný na 19:50 hod. s príchodom do Bratislavy o 23:43 hod. Na úseku Košice – Čierna nad Tisou – Mukačevo budú zavedené dva páry nových regionálnych rýchlikov.

Premávať budú dvakrát denne v oboch smeroch - Košice 9:10 hod. – Mukačevo 13:00 hod., Košice 12:01 hod – Mukačevo 16:00 hod., Mukačevo 13:50 hod – Košice 18:13 hod., Mukačevo 17:16 hod. – Košice 21:33 hod. Na úseku Poprad-Tatry – Muszyna budú zavedené dva nové páry sezónnych regionálnych rýchlikov, ktoré budú premávať počas víkendov v letnej sezóne od 29. júna do 1. septembra 2019.

Z dôvodu postupu prác na koridore V. Púchov – Výh. Plevník-Drienové sa od 9. júna bude prechádzať do výlukového úseku Púchov – Považská Bystrica čiastočne jednokoľajne v úseku Výh. Milochov – Považská Bystrica. Na trati Žilina – Púchov preto dochádza k zmenám trás predovšetkým u vlakov na linkách Valašského expresu Žilina – Praha hl. n. a opačne.

Zmeny so sebou prináša aj turistická sezóna v Tatrách

K zmenám v regionálnej osobnej doprave po 9. júni dôjde na tratiach Skalica – Kúty, Bratislava - Nové Mesto – Bratislava-Petržalka a Komárno – Nové Zámky.

Na trati Bánovce nad Ondavou – Veľké Kapušany bude obnovená železničná osobná doprava štyrmi pármi vlakov s prípojmi v ŽST Bánovce nad Ondavou na /z vlaky kategórie REX Košice – Humenné.

Zmeny so sebou prináša aj turistická sezóna v Tatrách, kde bude na úseku ozubnicovej železnice Štrba – Štrbské Pleso zavedených päť párov vlakov.

Na úseku trate TEŽ Poprad Tatry – Štrbské Pleso budú zavedené dva páry vlakov a na úseku trate TEŽ Starý Smokovec – Tatranská Lomnica bude zavedený jeden pár nových vlakov.

Grafikon počíta aj s posilnením dopravy počas spoločenského podujatia Európske ľudové remeslo Kežmarok dňa 13. júla.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.