Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.06.2019, 00:00

Stanica bude unikátom v hlavnom meste

Marek Gajdoš, náčelník mestskej polície Bratislava, pre HN tvrdí, že na situáciu na ulici bude dohliadať špeciálne vytrénovaný tím.

Mali sme za posledné dni niekoľko podobných incidentov na tomto mieste. Je podľa vás nejaký súvis medzi tým a narastajúcou úrovňou extrémizmu alebo ide o náhodu?
Incidenty z minulého týždňa, hovorím o piatkovom popoludní a sobotnom ráne, majú jediného spoločného menovateľa, a tým je čas a priestor. Nemyslím si, že by tieto incidenty spolu súviseli pokiaľ ide o typológiu trestnej činnosti. Ten piatkový podľa mňa nesúvisí s vnímaním Obchodnej ulice ako relatívne nebezpečným miestom pokiaľ ide o piatkové a sobotné noci. Tento incident je z úplne iného súdka a mohol sa stať naozaj hocikde.

Čo sa týka prezentovaných preventívnych opatrení, stojíme na mieste kde má v krátkom čase vzniknúť nové centrum, nová stanica. Čo presne tu má vzniknúť a aký je časový horizont?
Projekt tejto stanice mestskej polície je rozbehnutý už niekoľko mesiacov, teraz v podstate finišujeme. Do konca júla by sme chceli mať prevádzku definitívne „bojasch

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.