Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.06.2019, 13:26 Aktualizované dňa 05.06.2019 o 14:18

Rezort obrany vyhlásil veľký tender. Plánuje nakúpiť taktické vozidlá za stovky miliónov eur

Ministerstvo obrany má v pláne nakúpiť 424 kusov vozidiel 4x4 .

Rezort obrany vyhlásil veľký tender. Plánuje nakúpiť taktické vozidlá za stovky miliónov eur
Zdroj: TASR/Marko Erd

Ministerstvo obrany vypísalo medzinárodný tender na dodávku viac ako 424 kusov viacúčelových taktických vozidiel 4x4 v hodnote do 321 miliónov eur bez DPH (385 miliónov s DPH).

"V počtoch a celkovej sume je započítaná aj opcia 20 kusov vozidiel pre Ministerstvo vnútra," uviedla hovorkyňa ministerstva Danka Capáková.

Lehota na predloženie žiadostí je podľa rezortu stanovená do 2. júla 2019.

"S výhercom užšej súťaže bude uzatvorená rámcová dohoda na obdobia 10 rokov. Súčasťou bude aj opcia napríklad na dodávku náhradných dielov, mobilné maskovanie leto/zima, ale aj plnenie dodatočných potrieb spôsobených krízou," hovorí rezort obrany.

Slovenskí vojaci predtým vykonali skúšky ôsmich rôznych značiek obrnených a taktických vozidiel.

Do testov boli zaradené okrem iných vozidlá Patriot od skupiny Czechoslovak Group a Ajban 440A, na ktorého produkcii či marketingu sa v spolupráci s arabským výrobcom vojenských vozidiel NIMR podieľa český štátny podnik VOP CZ.

Rezort obrany v rámci rozsiahlej modernizácie zastaranej armádnej techniky pripravuje tiež nákup 81 väčších obrnencov 8x8 v hodnote 417 miliónov eur.

V tomto projekte si ministerstvo za partnera vybralo fínsku spoločnosť Patria, s ktorou postavilo transportér s označením Vydra.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.