Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.06.2019, 00:00

Ktoré oblasti získali najštedrejšiu podporu z verejných zdrojov

Ktoré oblasti získali najštedrejšiu podporu z verejných zdrojov
Zdroj: Zdroj: Dreamstime

Ministerstvo hospodárstva
Štátna pomoc z rezortu hospodárstva dosiahla vlani takmer 145 miliónov eur, pričom viac než 42 percent peňazí bolo z eurofondov. Takmer dve tretiny financií smerovali na pokrytie čiastočných nákladov súvisiacich s vyraďovaním a nakladaním vyhoreného jadrového paliva v odstavených blokoch elektrárne v Jaslovských Bohuniciach. Takmer 50 miliónov eur putovalo na podporu inovácie, rozvoja technológií a podpory zamestnanosti. Devätnásť podnikov vďaka podpore predstavilo výrobky, ktoré sa na slovenskom trhu predtým neobjavili a 253 podnikov vďaka nej vytvorilo nové pracovné miesta. Viac než päť miliónov eur vlani mimoriadne smerovalo do Hornonitrianskych baní Prievidza.

Mini

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.