Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.06.2019, 00:00

Ktoré oblasti získali najštedrejšiu podporu z verejných zdrojov

Ktoré oblasti získali najštedrejšiu podporu z verejných zdrojov
Zdroj: Zdroj: Dreamstime

Ministerstvo hospodárstva
Štátna pomoc z rezortu hospodárstva dosiahla vlani takmer 145 miliónov eur, pričom viac než 42 percent peňazí bolo z eurofondov. Takmer dve tretiny financií smerovali na pokrytie čiastočných nákladov súvisiacich s vyraďovaním a nakladaním vyhoreného jadrového paliva v odstavených blokoch elektrárne v Jaslovských Bohuniciach. Takmer 50 miliónov eur putovalo na podporu inovácie, rozvoja technológií a podpory zamestnanosti. Devätnásť podnikov vďaka podpore predstavilo výrobky, ktoré sa na slovenskom trhu predtým neobjavili a 253 podnikov vďaka nej vytvorilo nové pracovné miesta. Viac než päť miliónov eur vlani mimoriadne smerovalo do Hornonitrianskych baní Prievidza.

Mini

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.