Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.06.2019, 00:00

Riaditeľky rezignácie stiahli. Regulácie budú

Starosta chce definovať pravidlá o prijímaní detí. Mestská časť sa pripojí k ďalším, ktoré systém regulujú.

Riaditeľky rezignácie stiahli. Regulácie budú
Zdroj: TASR

Nové pravidlá prijímania detí do škôlok, rezignácia riaditeliek a ospravedlnenie starostu. Taký priebeh mala kauza v bratislavskej Petržalke, kde roky riešia nedostatočnú kapacitu v predškolských zariadeniach. Hrozilo, že väčšina škôlok ostane zatvorená. Po tom, čo 21 riaditeliek z 24 škôlok na svoje funkcie abdikovalo, priznala bratislavská mestská časť pochybenie. Starosta Ján Hrčka sa verejne ospravedlnil. Nové všeobecné nariadenie, ktoré má určovať, aké deti majú škôlky pri prijímaní uprednostniť, chce stále predložiť. Mestská časť pritom nie je jediná, ktorá sa situáciu s nedostatkom miest snaží riešiť reguláciou.


Rozhádali ich zmeny
„Dovoľte mi verejne priznať a ospravedlniť sa za pochybenia mestskej časti, ktoré vás mohli uviesť do právnej neistoty,“ vyhlásil Hrčka

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.