Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.06.2019, 20:35

Končí jedna z tvárí iniciatívy Za slušné Slovensko

Juraj Šeliga pôsobil aj ako hovorca iniciatívy.

Organizátori protestu Karolína Farská a Juraj Šeliga
Zdroj: Youtube

Juraj Šeliga, jeden zo zakladateľov a najvýraznejších tvárí iniciatívy Za slušné Slovensko, sa rozhodol ukončiť svoje pôsobenie v nej. 

Šeliga pôsobil aj ako hovorca iniciatívy. Jeho funkciu preberie Eva Lavríková.

"Naša iniciatíva nikdy nebola iba o jednom človeku, ale jeho práca, odhodlanie a hlavne osobná obeta boli mnohokrát to, čo celú iniciatívu ťahalo napred a preto môžeme vyjadriť len veľkú vďaku za celé jeho pôsobebnie v iniciatíve," píše Za slušné Slovensko v oficiálnom stanovisku.

"Ďakujeme za jeho, ako on zvykol hovoriť, neuhasiteľný oheň nádeje a úprimnú vieru v to, že Slovensko môže byť slušnou a spravodlivou krajinou pre všetkých," dodala iniciatíva.

Iniciatíva Za slušné Slovensko sa sformovala po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, kedy zorganizovala masové protesty v Bratislave aj iných mestách na Slovensku.

Žiadali koniec Roberta Fica a Roberta Kaliňáka v ich funkciách vo vláde, aj neskôr sa vyjadrovali k aktuálnym politickým otázkam. 

Iniciatíva uvádza, že vo svojich aktivitách bude pokračovať aj naďalej. Sústrediť sa chce na nadchádzajúce parlamentné voľby.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Predvolebná debata