Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.05.2019, 21:04 Aktualizované dňa 31.05.2019 o 22:34

Stovka slovenských turistov uviazla na letisku v Egypte. Odletia najskôr v sobotu

Lietadlo, ktorým sa mali vrátiť na Slovensko sa údajne pokazilo.

Stovka slovenských turistov uviazla na letisku v Egypte. Odletia najskôr v sobotu
Zdroj: ilustračná snímka: Reuters

Viac ako 100 slovenských turistov uviazlo v egyptskej Hurgade. Po dovolenke mali v piatok odletieť späť domov, ale údajne sa pokazilo lietadlo.

Cestujúcim povedali, že v piatok neodletia. TASR a Teraz.sk o tom informoval jeden zo slovenských turistov.

"Let nám zrušili a nemáme sa ako vrátiť na Slovensko," uviedol nespokojný turista. Do Egypta odcestovali na 15 dní. "Letieť sme mali domov dnes o 14.00 h popoludní z letiska v Hurgade.

"Let mal na začiatku meškanie jednu hodinu, každú hodinu pribúdala ďalšia hodina meškania," opísal nespokojný turista s tým, že napokon krátko po 18. hodine personál cestujúcich informoval o tom, že v piatok neodletia.

S cestovnou kanceláriou komunikoval cez sociálnu sieť. "Uviedli len, že vzniknutá situácia ich mrzí, že zodpovedná je letecká spoločnosť," poznamenal Slovák.

Turisti cestujúci do Braislavy budú cestovať na Slovensko o 3.00 h. Tí, ktorí sa vracajú do Košíc, poletia v sobotu o 20.40 h. TASR to potvrdila cestovná kancelária (CK) Sunflower Tours SK. Klienti sú momentálne ubytovaní v hoteli.

Pôvodný let cestujúcim odložili pre poruchu lietadla, doplnila kancelária. "Momentálne sa pracuje na zabezpečení náhradného letu pre všetkých 146 klientov," uviedla CK s tým, že všetci klienti majú zabezpečený hotel, v ktorom budú až do odletu.

"Klienti, ktorí letia z Hurgady do Bratislavy, budú letieť z Hurgady o 3.00 h v noci. Klienti, vracajúci sa do Košíc, budú letieť zajtra o 20.40 h," dodala CK.

Tvrdí, že s klientmi sú v priamom kontakte zástupcovia kancelárie a priebežne ich informujú o situácii.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.