> > >

Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.05.2019, 22:52

Pellegrini sa chce viac venovať straníckej politike: V Smere budeme určite diskutovať

Premiére Peter Pellegrini sa osobne zasadí za to, aby sa interné diskusie v strane vyriešili v jej vnútri.

Pellegrini sa chce viac venovať straníckej politike: V Smere budeme určite diskutovať
Zdroj: HN/Peter Mayer

 Premiér Peter Pellegrini a podpredseda strany Smer sa dostal do štádia, keď sa musí intenzívnejšie venovať aj straníckej politike.

Vyhlásil to vo videu na sociálnej sieti s tým, že byť predsedom vlády je aj politická, nie len úradnícka funkcia.

"My vieme, že je tu veľká skupina ľudí, ktorá nás podporuje a cíti, že práve my chránime jej záujmy. My nemáme 20-percentnú podporu po toľkých rokoch vládnutia len preto, že sa vieme len pekne usmievať v televízii, ale preto, že robíme konkrétne kroky a opatrenia, aby sa ľuďom na Slovensku žilo lepšie," skonštatoval Pellegrini.

Berie to ako veľkú zodpovednosť, a preto ak sú interné diskusie v strane, osobne sa zasadí o to, aby si ich vyriešili v jej vnútri.

"V Smere budeme určite v najbližších týždňoch diskutovať, ale prioritou číslo jedna budú, rovnako ako doteraz, občania tejto krajiny," deklaruje premiér.

Niektorí okresní funkcionári Smeru-SD z Košického kraja žiadajú, aby sa Robert Fico a Robert Kaliňák vzdali funkcií a vyzývajú Pellegriniho na kandidatúru za predsedu strany. Výzvu nespokojní členovia Smeru zaslali predsedníctvu listom. 

Sedem krajských predsedov Smeru v reakcii na situáciu vyhlásilo, že strana je jednotná a že budú o jej budúcnosti rozhodovať na riadnom sneme. Iniciátori výzvy žiadajú mimoriadny snem.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.