Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.05.2019, 00:00

Nemocnice hrozia VšZP rozviazaním zmlúv

Asociácia nemocníc odmieta predĺžiť zmluvu so štátnou poisťovňou, kým nedostane peniaze na pokrytie sociálnych balíčkov.

Nemocnice hrozia VšZP rozviazaním zmlúv
Zdroj: TASR

Čas na dohodu medzi štátnou poisťovňou a malými nemocnicami sa kráti. Asociácia nemocníc Slovenska stále nemá podpísané dodatky so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou. Od začiatku júna nebude mať podpísané ani základné zmluvy. Zástupcovia asociácie a štátnej poisťovne sa preto v stredu mali stretnúť so šéfkou rezortu Andreou Kalavskou, aby spoločne hľadali kompromis.

„Naše nemocnice budú od 1. júla v nezmluvnom vzťahu so štátnou poisťovňou v zmysle toho, že sa zmluva končí,“ uviedol prezident asociácie Marián Petko na tlačovej konferencii v stredu. „Dnes všetky nemocnice deklarovali, že ak bude ponúknutá taká zmluva, ako bola prezentovaná, zmluvu nepodpíšu,“ dodal.

„Odborári vyhlásili, že ak nebudeme mať kolektívnu zmluvu, vstúpia do štrajkovej pohotovosti. A my nemôžeme podpisovať

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.