Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.05.2019, 18:00

Prichádza rozhodujúce obdobie. Čo hovoria ministri Smeru na situáciu v strane?

  • Včera adresovali vedeniu Smeru nespokojní straníci z Košického kraja výzvu na odstúpenie predsedu Roberta Fica a zvolanie mimoriadneho snemu, na ktorom by ho chceli nahradiť premiérom Petrom Pellegrinim.
  • Pozrite si, ako situáciu v strane hodnotia členovia vlády za Smer.

Peter Pellegrini, premiér
Stranu v prvom rade tvoria jej členovia, a nie papaláši vo funkciách. Bez členov nemôže fungovať žiadna strana. Je úplne normálne, že v takej strane, ako je Smer s takým obrovským množstvom ľudí, majú členovia právo vyjadriť názor. Vítam, že aj členská základňa chce diskutovať o budúcnosti strany Smer. Možno by som však privítal, ak by sa diskutovalo vnútri strany.

Peter Žiga, minister hospodárstva
Na pomery Smeru je to veľmi neobvyklá situácia. Som vždy za komunikáciu, ale nemám pocit, že by sme to mali riešiť pred médiami a verejnosťou. Rodina si má upratať veci za rodinným stolom a máme si povedať možno aj tvrdé slová, ale doma.

Richard Raši, podpredseda vlády
Išlo o vyjadrenie, ktoré prišlo z okresu Košice tri a podporila ho okresná rada. Je to ich názor a asi to tak cítia. Išlo o vyjadrenie, ktoré bolo poslané našim členom a začalo sa šíriť médiami. A ja nepovažujem za vhodné riešiť vnútrostranícku situáciu cez médiá. Asi snem alebo stretnutie s našimi okresnými a krajskými predsedami bude vhodnejšou platformou.

Denisa Saková, ministerka vnútra
Očakávam, že zasadne predsedníctvo a bude sa zaoberať situáciou v Smere a potom ju následne budeme komentovať. Nech zasadne predsedníctvo a najskôr si všetko vydiskutujeme doma vo vlastnej kuchyni.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Predvolebná debata