Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.05.2019, 18:00

Presvedčilo ma stretnutie s Čaputovou. Už v úvode ma mimoriadne prekvapila, priznal Strižinec

  • V HNtelevízii si pozrite rozhovor s Martinom Strižincom, ktorý bude hovorcom prezidentky Zuzany Čaputovej.
  • Prečo sa rozhodol prijať ponuku stať sa hovorcom novozvolenej prezidentky?
  • Bude komunikovať so všetkými médiami?
  • A bude Čaputová zvolávať tlačové besedy, kde budú mať novinári možnosť pýtať sa?
  • Odpovede sa dozviete v rozhovore.

Bývalý moderátor politickej diskusnej relácie RTVS O 5 minút 12 mieri do paláca. Bude hovorcom prezidentky Zuzany Čaputovej. Martin Strižinec v rozhovore pre HNtelevíziu hovorí o tom, čo ho presvedčilo, aby prijal ponuku.

​Po týždni, ktorý dostal na rozmyslenie, ho nakoniec presvedčilo stretnutie s budúcou prezidentkou. „Ona mi povedala to, ako chce pristupovať k tomu úradu, čo budú jej nosné témy a akým spôsobom si predstavuje výkon funkcie. A to ma naozaj mimoriadne prekvapilo, aká je už teraz zorganizovaná a s akou pokorou k tomu pristupuje.“

Vráti sa k novinárčine?

Minulý rok bol Strižinec jeden z redaktorov RTVS, ktorý podpísal otvorený list upozorňujúci na praktiky súčasného vedenia. Jedným z bodov bolo aj to, že vedenie prišlo z tlačových oddelení.

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.