Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.05.2019, 07:50 Aktualizované dňa 29.05.2019 o 15:04

Pri veľkej protidrogovej akcii zadržali päť osôb, medzi nimi aj policajta

Šesť obvinených je vo väzbe.

Pri veľkej protidrogovej akcii zadržali päť osôb, medzi nimi aj policajta
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Protizločinecká jednotka Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zasahovala v stredu ráno v okolí Nitry. Dôvodom bola drogová trestná činnosť týkajúca sa aj mesta Sereď. Akcia s názvom VENAL 3 sa skončila 16 obvineniami zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, 12 z nich bolo aj z drogovej trestnej činnosti. Šesť obvinených je vo väzbe.

Polícia zadržala päť osôb, medzi nimi aj policajta a príslušníka Kriminálneho úradu Finančnej správy. Po ďalších piatich intenzívne pátra.

"Počas vyšetrovania sme vypočuli svedkov, vykonali domové prehliadky aj prehliadky iných priestorov. Bolo nutné vstupovať aj do obydlí a vykonať množstvo ďalších úkonov a znaleckých skúmaní," spresnila polícia na sociálnej sieti.

Zločinecká skupina mala podľa polície najmenej od roku 2007 pôsobiť prevažne v Trnavskom a Bratislavskom kraji, najmä v Seredi, Galante, Trnave, Nitre a v ich širšom okolí. Malo ísť predovšetkým o drogovú a násilnú trestnú činnosť.

"Násilie mali využívať na posilnenie postavenia v regiónoch alebo zastrašovanie svojich členov či konkurenčných skupín. Všetko, samozrejme, za účelom zisku," vysvetľuje polícia.

Zločinecká skupina mala zabezpečovať látky na výrobu metamfetamínu a drogu vyrábať. Mala tiež zadovažovať kokaín a medzi sebou predávať na distribúciu cez svojich dílerov konečným užívateľom.

"Od roku 2015 do minulého roku tak mala zabezpečiť prekurzory na výrobu takmer 80 kilogramov metamfetamínu za viac ako 1,8 milióna eur," uviedla polícia s tým, že v tomto prípade hrozia tresty odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo doživotie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.