Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.05.2019, 20:47

Raši: Klesajúce preferencie si uvedomujeme. Táto téma patrí na stranícku pôdu a nie do médií

Situáciu s preferenciami a výsledkom eurovolieb si v strane podľa jeho slov uvedomujú a diskutujú o tom.

Raši: Klesajúce preferencie si uvedomujeme. Táto téma patrí na stranícku pôdu a nie do médií
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

List, v ktorom niektorí okresní funkcionári Smeru-SD z Košického kraja žiadajú, aby sa Robert Fico a Robert Kaliňák vzdali funkcií, a vyzývajú Petra Pellegriniho na kandidatúru za predsedu strany, je vyjadrením názoru okresnej predsedníčky Košice 3 a europoslankyne Moniky Smolkovej, ktorá preň zozbierala aj podporu členov okresnej rady.

Uviedol to krajský predseda Smeru-SD Richard Raši.

Situáciu s preferenciami a výsledkom eurovolieb si v strane podľa jeho slov uvedomujú a diskutujú o tom.

"V strane Smer-SD si uvedomujeme klesajúce preferencie a nie sme spokojní ani s výsledkom eurovolieb. Aj preto intenzívne diskutujeme na viacerých úrovniach, ako sa brániť tlaku na našu stranu. Táto diskusia však patrí na stranícku pôdu a nie do médií," doplnil vo svojom stanovisku Raši.

Výzvu nespokojní členovia Smeru-SD zaslali predsedníctvu listom. Potvrdila jedna z iniciátorov výzvy Monika Smolková.

"Výzva išla predsedníctvu. Je to vnútrostranícka záležitosť a očakávame, ako sa k nej vyjadrí vedenie," povedala Smolková.

Iniciátori výzvy chcú mimoriadny snem, kde by situáciu riešili. Smolková sa k tomu bližšie nateraz vyjadrovať nechce. Iniciátori výzvy žiadajú mimoriadny snem strany.

Smer-SD prehral sobotné eurovoľby, obsadil druhú priečku za koalíciou Progresívne Slovensko - Spolu. Získal 15,72 percenta hlasov.

V prieskumoch verejnej mienky sa pohybuje na úrovni približne 19 percent. Viacerí členovia v strane nie sú s klesajúcimi preferenciami spokojní a uvedomujú si potrebu zmeny. Oslovení členovia vedenia sa k výzve a situácii nateraz nevyjadrili.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.